ייעול האתר בעזרת אוטומציה - זיברה מדיה

ייעול האתר בעזרת אוטומציה

אוטומציה היא דרך לייעל את העבודה השחורה באתר שלנו. כמעט כל פעולה החוזרת על עצמה באתר ניתן לבצע בעזרת אוטומציה – אם בעבר נאלצנו לשכור עובדים בכדי שיבצעו לנו פעולות כגון יצירת דפים באתר, שליחת מיילים ללקוחות, הנפקת קבלות ושיווק העסק, היום יש לנו האפשרות להשתמש בטכנולוגיות חכמות אשר מבצעות פעולות אלו באופן מהיר ויעיל.

ישנם מקרים רבים בהם נרצה להשתמש באוטומציה באתר שלנו, בהמשך נסקור כמה מהם.

 אוטומציית מיילים – מעבר לשיווק אוטומטי לרשימת התפוצה שלנו, ישנם מיילים רבים שאנו שולחים ללקוחות שלנו. לדוגמא, לקוח שרכש מוצר באתרנו, יקבל מייל תודה אישי באופן אוטומטי לאחר הרכישה באתר ובו פרטי העסקה, קבלה, דרכי מעקב אחר המוצר (במידה והוא פיזי) ועוד. כמו כן, לקוח אשר נרשם לרשימת התפוצה שלנו יקבל מייל המברך את הצטרפותו לאתר.

בנוסף, נרצה להפעיל מערכת מיילים אוטומטית אשר מטרתה להחזיר לקוחות אשר ביקרו באתר ולא ביצעו  רכישה, מייל שישלח כמה שעות לאחר הביקור ויציע הטבה מסוימת יגרום להם לשקול שוב את השירות או המוצר שלנו.

אוטומציית אסאמסים – בדומה למיילים, ניתן ליצור מערכת אוטומטית אשר שולחת אסאמסים ללקוחות שלנו במגוון רחב של תרחישים. אם למשל יצרנו מבצע חדש באתר או הוספנו שירות מסוים, סמס אוטומטי ישלח לכל הלקוחות שלנו ויבשר להם על המבצע. בעזרת אסאמסים נוכל להזכיר ללקוחות שלנו על מוצרים שמחכים להם בעגלת הקניות, או ככלל להזמין אותם לחזור אלינו לאתר.

צ’אט באתר – צ’אט הוא כלי נהדר למתן מענה בזמן אמת ללקוחות באתר שלנו, בהרבה מקרים למבקרים באתר יש שאלות שלא תמיד יש עליהם מענה כתוב ומפורט, ובעזרת צ’אט נוכל לתת להם מענה מיידי לכל שאלה שתהיה להם.

נוכל להיעזר באוטומציה וליצור בוט אשר יתחיל שיחה בזמן אמת עם המבקרים באתר שלנו, מה שיתן להם תחושת מענה ויחס אישי ויגביר את הסיכוי כי יבצעו רכישה אצלנו. בנוסף, ניתן ליצור מפת תרחישים של שאלות ותשובות הנותנת מענה על השאלות הסטנדרטיות שבדרך כלל נשאל.

תבניות אוטומטיות – בכדי למנוע עיסוק מיותר ביצירת כל דף בנפרד, ניעזר ב”טמפלייטים” מוכנים מראש אשר מתאימים לאופי הדף/התוכן שאנו רוצים ליצור, כך נוכל לשנות רק את הפרטים השונים בכל סקשן באתר ולא נצטרך לייצר כל דף בפני עצמו.

ניתן להשתמש בתבניות מובנות ליצירת המסמכים המשפטיים הדרושים לעסק, כגון פוליסת המשלוחים והפרטיות של האתר, זכויות יוצרים של העסק, הנפקת קבלות ללקוחות ועוד.

אוטומציה היא משאב הכרחי כיום לכל בעל עסק אונליין, היא מאפשרת לכם לייעל את העבודה השוטפת באתר ולחסוך לכם זמן יקר בבניית וניהול העסק. אנו בונים את האתרים שלנו תוך שימוש באוטומציות המתקדמות ביותר על מנת להקל עליכם כבעלי עסקים, מטרתינו היא לאפשר לכם להתמקד בדברים החשובים באמת ולדאוג שלא תוכבדו עקב עבודה מיותרת.

בואו נדבר

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
דילוג לתוכן